Strona główna » Poznaj Top 3 Książki w których kawa gra główną rolę.

Poznaj Top 3 Książki w których kawa gra główną rolę.

kawa i książka

Top 3 książki o kawie.

Każdy kawoholik z krwi i kości lub chociaż osoba, która kawę bardzo lubi powinna przeczytać przynajmniej jedną z tych książek.

Wiedza w nich zawarta pozwala szerzej spojrzeć na świat kawy.

Te trzy książki są naprawde warte polecenia. Poza ciekawostkami i ważnymi informacjami dotyczącymi samej kawy można dowiedzieć się bardzo dużo o samej kulturze picia kawy w różnych krajach świata. Dodatkowo zawierają fajne przepisy na przeróżne kawy, które można przyrządzić samemu w domowych warunkach.


Czytaj też: Jaki młynek będzie najlepszy?

Czytaj też: AKCESORIA DO KAWY TO NIE WSZYSTKO. LICZY SIĘ DOBREJ JAKOŚCI KAWA!


A oto moje „Top 3 książki o kawie”

Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie

top 3 książki o kawie
Kliknij na okładkę, aby zobaczyć opis książki w księgarni.

Autorka książki Ika Graboń jest znakomitą baristką, sensorykiem i trenerem.

Sama często sędziuje na zawodach Mistrzostw Polski Baristów, Mistrzostw Polski Brewers Cup czy Mistrzostw Polski Latte Art. Poza tym jest członkiem Specialty Coffee Association – międzynarodowej organizacji zrzeszającej najwybitniejszych trenerów i baristów z całego świata.

W tej książce poruszane są tematy cuppingu czy właśnie sensoryki kawy. Pojęcie tych dziedzin pomoże Wam poznać kawę od strony dotychczas nieznanej dla przeciętnego kowalskiego, który kawę pija w domu i to taką zalewaną wrzątkiem w szklance.

Cena tej książki nie jest też jakaś wygórowana, bo wynosi 40 złotych w internetowej księgarni którą znajdziesz pod tym adresem. Czasem nawet można trafić na przecenę i kupić ją za około 30 złotych.

Osobiście uważam, że jest to wymarzony prezent dla każdego baristy i osoby kochającej dobrą kawę.


>> KATALOG POLSKICH PALARNI KAWY <<


Następny tytuł to:

Kawa. Sekrety baristy

top 3 książki o kawie
Kliknij na okładkę, aby zobaczyć opis książki w księgarni.

To książka dedykowana dla osób ściśle związanych z pracą w kawiarni. Nazwa bardzo dobrze opisuje co w niej jest tak na prawdę zawarte, dzięki tej książce możemy się dowiedzieć jak przyrządzić nie tylko pyszną, ale i piękną kawę podobną do tej z ulubionej kawiarni. Książka prowadzi nas dosłownie za rękę jeśli chodzi o malowanie w kawie. Dzięki zawartym w niej ilustracjom widzimy krok po kroku jak wykonać rysunki na kawie. Możemy nauczyć się malować standardowe serduszko i popularnego tulipana. Wspomniałem wcześniej, że jest to książka dla osób z branży, niemniej, można się z niej również nauczyć łatwych wzorów malowanych za pomocą sosów czekoladowych używanych np. do naleśników czy pucharków lodowych.

Cena? To 35 złotych. Ja znalazłem nawet tę książkę tutaj za 27 złotych, lecz aktualnie nie było jej na magazynie.No i ostatnia książka naprawdę warta uwagi to :

Coffee Obsession

top 3 książki o kawie
Kliknij na okładkę, aby zobaczyć opis książki w księgarni.

Coffe obsession od Moldvaer Anette to tak naprawdę książka z przepisami, znajdziemy tam ponad 100 różnych przepisów z całego świata na dobrą kawę. Niestety jest to najdroższa z tych trzech książek bo kosztuje ponad 60 złotych . Czy to drogo? Nie sądzę, znajdziemy w niej 224 strony, a na nich opis różnych metod parzenia kawy takich jak np. French press. Dowiemy się również jak parzyć ją dobrze, jak nałożyć ładny wzorek i jak połączyć składniki tak, aby kawa była przepyszna. Dodatkowym atutem tej książki jest data jej publikacji – 2019 rok – dzięki temu można się spodziewać najświeższych informacji. Link do książki podczepiam tutaj.

Przeczytawszy te trzy książki na pewno poznacie kawę od strony, od której jeszcze jej nie znaliście. Na pewno warto przeczytać chociaż jedną z nich. W zasadzie każda z tych książek jest na inną okazję, w zależności od tego na czym Wam zależy: wiedzy, rysunkach czy przepisach – na pewno któraś będzie idealna właśnie dla Was.

I co, którą książkę wybieracie?:)