Strona główna » Niezbędnik kawosza – część na pewno znajdziesz w swoim domu…

Niezbędnik kawosza – część na pewno znajdziesz w swoim domu…

niezbędnik kawosza

Niezbędnik kawosza – sprawdź czego nie może zabraknąć w twoim domu do zaparzenia dobrej kawy. Chyba zdecydowana większość z nas pija pierwszą, drugą czy nawet trzecią kawę w domu. Dlatego przygotowałem niezbędnik domowego kawosza.

Niezbędnik kawosza – Zaczniemy klasycznie.

Kawiarka to zdecydowanie najważniejszy przyrząd do parzenia kawy, o samej kawiarce nie będę się rozpisywał, ponieważ tutaj jest dosyć sporo informacji o kawiarkach. Jedyne, o czym mogę wspomnieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie to… wielkość kawiarki, ta jest istotna, gdy chcesz zaparzyć Kawę dla trzech lub nawet czterech osób. A no i jest jeszcze temat, którego nie poruszałem, elektryczne kawiarki. Jeszcze nie używałem, ale chyba się zdecyduje na taką kawiarkę w przyszłości. Można ją zabrać wszędzie, jedynym warunkiem jest dostęp do prądu.

domowy ekspres do kawy
kliknij na obrazek, aby sprawdzić cenę.

Gdy już oczekujesz czegoś więcej od kawy…

Gdy zwykła czarna z kawiarki to za mało, to warto zaopatrzyć się w dripa lub nawet aeropressa. Co prawda wymaga to więcej doświadczenia a samo parzenie takiej kawy, wymaga o wiele więcej czasu, ale efekt jest na pewno wart tego poświęcenia. Tutaj znajdziecie dripa w przystępnej cenie. Jeśli chodzi o aeropress, to widziałem tutaj fajny zestaw – nada się również do zabrania na wycieczkę.

Gdy lubisz kawę z mlekiem.

Pijasz często kawę z mlekiem? Mam nadzieje, że nie jest to zimne mleko prosto z kartonu lub butelki. Mam tutaj na myśli sposób przygotowania mleka, a nie samo mleko. Warto zaopatrzyć się w prosty spieniacz do mleka, który kosztuje około 15 złotych, a myślę, że można znaleźć nawet taniej. Ja jednak jestem fanem takiego spieniacza, Prosty w obsłudze, można wrzucić do zmywarki, a mleko jest naprawdę aksamitnie spienione, jeśli się przyłożysz. Warto zaznaczyć, że taki garnuszek może przydać się do czegoś innego. Gdy sitko do spieniania się zepsuje lub będzie już po prostu stare i „niesmaczne”.

Stalowa kawiarka to najlepszy wybór – kliknij na nią, aby sprawdzić cenę!

Gdy lubisz kawę typu fusiare.

Jest też coś dla fanów fusiary. Trudno się mi do tego przyznać, ale kiedyś piłem tylko taką kawę sypaną i zalewaną wrzątkiem. Smak ten zapadł mi tak bardzo w pamięci, że czasami mam nawet na nią ochotę. Teraz jednak już kawy w ten sposób nie zaparzam, a gdy mam ochotę na taką kawę, to używam do tego Praski francuskiej. Jest to naprawdę fajna sprawa. Ponieważ poza tym, że można zaparzyć w niej kawę, to również nada się do zaparzenia herbaty liściastej czy ziół zakupionych w aptece. Taka praska jest niedroga i można ją kupić w większości supermarketów czy nawet pepco. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup takiej praski w internecie, to oszczędzę tobie szukania i podlinkuje ją tutaj. Cena adekwatna do jakości.

O ostatniej opcji, którą znam, przeczytasz tutaj, jest cały artykuł jak zaparzyć kawę za pomocą zwykłego garnuszka. Swoją drogą, spieniacz do mleka, o którym wspomniałem wcześniej, nada się idealnie do tego sposobu parzenia kawy.

To też Ci się przyda…

Waga do kawy to istotny przyrząd. W zależności od metody zaparzania kawy używamy różnych miarek kawy. Dobra waga pozwoli na dokładne dobranie odpowiedniej gramatury kawy do wybranej metody parzenia kawy. Możesz spróbować użyć tradycyjnej wagi kuchennej, ale jeśli chcesz dokładnych pomiarów, to spójrz na tę tutaj.