Strona główna » Kawiarka – Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kawiarka – Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

kawiarka kafetierka mokka

Kawiarka – Jeśli planujesz zakup to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Ale najpierw może trochę o samym sprzęcie i skąd tyle nazw opisujących jeden przedmiot?

Makinetka to czajniczek ciśnieniowy do parzenia kawy. Samo słowo makinetka pochodzi od włoskiego słowa macchinetta del caffè (tłum. maszyna do kawy?). Tam też jest to najpopularniejszy sposób parzenia kawy w domowym zaciszu. Na ogół nazywana jest różnie, ale najczęściej używa się słowa kawiarka lub kafetierka, a w środowisku kawoszy używa się nazwy moka. Ktoś nie będący w temacie mógł by pomylić nazwę moka z nazwą kawy z dodatkiem czekolady.

Kawiarka składa się z następujących elementów :

  • podstawy z umieszczonym w niej zaworkiem bezpieczeństwa oraz gwintem.
  • elementu lejkowatego.
  • sitka,
  • gumowej uszczelki,
  • komory z przykrywką i rączką.

A więc na co zwrócić uwagę przy wyborze makinetki? Przy okazji.. Nazwa makinetka chyba najbardziej do mnie przemawia, a to dlatego, że ja lubie dziwne nazwy jak np. Trybuszon (korkaciąg do wina) ale o tym może kiedy indziej, teraz do rzeczy…

Kawiarka, kafetiera, moka – Na co zwrócić uwage przy wyborze?

Części zamienne:

Przy wyborze sprzętu, który ma nam towarzyszyć przez długie lata warto przed zakupem zorientować się czy części zamienne są łatwo dostępne. Dlatego zdecydowanie polecam włoski sprzęt firmy Bialetti. Sukces tej marki można mierzyć po wynikach sprzedażowych – każdego dnia sprzedają się ich tysiące.

Poza jakością znaną na całym świecie i prestiżem marki, marka Bialetti zapewnia części zamienne.

Najczęściej będą to uszczelki, ale może to być też zagubione sitko! Tak czy inaczej warto mieć możliwość dokupienia części zamiennych, gdy kupujemy sprzęt za około 100 złotych.(Najtańszą ofertę znalazłem tutaj – 85 złotych) Mniej więcej w takiej cenie kupimy sprzęt tej marki w zależności od rozmiaru. I to jest kolejny punkt nad którym warto się zastanowić.


Czytaj też: POZNAJ TOP 3 KSIĄŻKI W KTÓRYCH KAWA GRA GŁÓWNĄ ROLĘ.

Kliknij na okładkę książki, aby zobaczyć jej opis w księgarni.

Rozmiar:

Jak wiadomo, rozmiar ma znaczenie:D i to samo tyczy się kawiarki. Już tłumaczę dlaczego.

Otóż sam osobiście posiadam makinetkę firmy Bialetti na 2 porcje kawy. I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że jestem kawoholikiem i te 2 porcje kawy to dla mnie w zasadzie porcja w sam raz na raz.

Schody się zaczynają gdy przychodzi ktoś w gości i chcę go poczęstować kawą. W takim wypadku moja kawiarka jest dla mnie zbyt mała i porcją, którą piję sam, muszę się podzielić. A tego nie lubię!

Na szczęście na rynku dostępne są różne rozmiary, od kawiarek na jedną kawę po takie na nawet 18 kaw!

Kliknij na kawiarkę, aby sprawdzić dostępne rozmiary.
Cena:

Oczywiście cena gra często główną rolę i nic w tym dziwnego. Tani sprzęt godny polecenia produkowany we Włoszech znajdziesz tutaj. Jest to sprzęt firmy G.A.T. PEPITA. Czy kupił bym? Zależy kto co lubi. Ja jakoś jestem fanem firmy Bialetti, co nie znaczy że G.A.T. PEPITA to lipa. Za cenę 80-90 złotych dostaniemy kawiarkę na 9 porcji kawy. Dla porównania kawiarka firmy Bialetti na 6 porcji kosztuje około 120 złotych. Swoją drogą ja moją makinetkę na 2 porcje kupiłem we Włoszech za 30 euro! Jak widać przepłaciłem, ale mogę się nią chwalić, że zakupiłem ją we Włoszech:)

kliknij na obrazek, aby sprawdzić najtańszą ofertę.

A więc warto się dobrze zastanowić nad zakupem wcześniej, aby później nie zapłacić podwójnie.

Osobiście z czasem dokupiłem drugą kawiarkę, większą na wypadek gości. Teraz posiadam kawiarkę na 2 i 4 porcje kawy i nie muszę się dzielić swoją podwójną porcją kawy 😀

A Wy? Macie taki sprzęt w domu?

Zapraszam do polubienia mojej strony na FB!