Strona główna » fusy po kawie mogą Ci się przydać jako… sprawdź teraz!

fusy po kawie mogą Ci się przydać jako… sprawdź teraz!

fusy po kawie

Ostatnio byłem w pewnej kawiarni, tam zaskoczyła mnie jedna rzecz. Fusy po kawie były zapakowane i przygotowane do zabrania przez chętną osobę.Do czego mogą nam się przydać fusy po kawie?Zanim napiszę jak ty możesz wykorzystać fusy po kawie, opowiem Ci o pewnym produkcie, który powstaje właśnie między innymi z fusów po kawie. Są to filiżanki i kubki do kawy marki Kaffeeform, już raz opisałem je tutaj jako idealny prezent dla kawosza. Dla przypomnienia… są produkowane w Berlinie, a do ich produkcji używa się drewnianych wiórów, mieszaniny specjalnego kleju i oczywiście fusów po kawie. Cechują się niesamowitą wytrzymałością, a ich wygląd jest oryginalny i praktycznie nie do podrobienia. Dlatego zawsze będę polecał to na prezent, póki sam takiego prezentu nie dostanę 😀

Spieniaj mleko w swoim domu jak zawodowy barista!
kliknij na obrazek, aby sprawdzić w sklepie.Fusy po kawie to również idealny peeling do ciała!Tak zgadza się, możesz wykonać z tego peeling do całego ciała. Wystarczy, że połączysz fusy po kawie z oliwą z oliwek. Proporcje musisz już sama ogarnąć metodą prób i błędów. Musisz mi uwierzyć, że skóra po takim peelingu jest niesamowita! Wiem co mówię, co prawda ja swój peeling kupiłem w bardzo dobrej mydlarni, ale efekt tego domowego, jest na pewno niewiele gorszy. Jeśli już jesteś zbyt zapracowana lub zwyczajnie kawy w Twoim domu się nie pije (w co nie chcę mi się wierzyć) to mogę polecić ci ten Peeling tutaj. Po prostu kozak!

Czytaj też: GDZIE KUPIĆ DOBRĄ KAWĘ?
Naturalny nawóz dla twoich kwiatówKawa to idealny nawóz! Za pomocą kawy możesz dostarczyć bardzo wiele wartościowych składników, takich jak:

  • Azot
  • Potas
  • Magnez
  • Miedź


Fusy nadadzą się idealnie do rozmieszania z wodą i podlewania swoich roślin, myślę, że to będzie nawet lepsze rozwiązanie niż wsypanie byle jak fusów do doniczki.
Jeśli już chcesz wsypać fusy prosto do doniczki, to zadbaj o to, aby były wysuszone, ponieważ kawa spleśnieje i może nawet zaszkodzi twoim kwiatom. Oczywiście nie przesadzaj, cienka warstwa raz w miesiącu w zupełności wystarczy twoim kwiatom.


Czy wiesz, że wrzucenie fusów do kompostownika przyśpieszy cały proces. Podobno zapach fusów przyciąga dżdżownice.Twój pochłaniacz nieprzyjemnych zapachówKawa idealnie pochłania wszystkie zapachy, niestety tyczy się to kawy świeżo zmielonej. Świeżo zmieloną kawę możesz włożyć do lodówki, szafki czy nawet swojego samochodu. Wszędzie tam, gdzie przeszkadza Ci jakiś nieprzyjemny zapach, zmielona kawa może okazać się Twoim przyjacielem.