Strona główna » Najdroższa kawa na świecie? Sprawdź, jak się ją produkuję.

Najdroższa kawa na świecie? Sprawdź, jak się ją produkuję.

  • by
najdroższa kawa


Gdy myślisz o dobrej kawie to na pewno masz przed oczami tą ze swojej ulubionej kawiarni. Ale czy wiesz, że dla niektórych dobra kawa to zupełnie coś innego niż cappuccino na mieście? Poznaj najdroższa kawa na świecie…


Koniecznie sprawdź: Lista palarni kawy w Polsce!


Black Ivory Coffee

Black ivory coffee jest produkowana na północy Tajlandii.
Wyobraź sobie stadko słoni, stoją sobie w grupie i zajadają się kawowcem. Tak! Zajadają się kawowcem! I teraz wyobraź sobie coś innego, coś, co nie koniecznie chciałbyś ujrzeć… Miły Pan Tajlandczyk z uśmiechem na twarzy zbierający słonie kupy! I tam jest najdroższa kawa świata!

kliknij na kawiarkę, aby sprawdzić cenę.Tak dobrze czytasz, ktoś zbiera odchody słonia po to, aby wybrać z niej przetrawione owoce kawowca. Kawa ta jest obecnie najdroższa na świecie!
Czego to ludzie nie wymyślą… Jak szurniętym trzeba być, żeby wpaść na taki pomysł, aby wybierać nasiona kawy… już nie będę powtarzał skąd. Podobno enzymy trawienne słonia wytrącają proteiny zawarte w kawie. Przy okazji trawienia, kawa miesza się w słonia żołądku z innymi roślinami, którymi zwierzątko się poczęstowało. Podobno cały ten proces nadaję niepowtarzalnego smaku kawie ( zdecydowanie mogę w to uwierzyć). Roczna produkcja tej kawy jest bardzo niewielka, wynosi około 50kg a jej cena za jeden kilogram to około 1100 dolarów.Warto wspomnieć, że słonie są traktowane bardzo dobrze a kawa to jedynie dodatek do ich diety.
Dodatkowo kilka procent zysków trafia na fundacje dbającą właśnie o słonie w Tajlandii, także można śmiało powiedzieć, że słonie zarabiają same na siebie:)