Strona główna » Jaki ekspres wybrać? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jaki ekspres wybrać? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

  • by
ekspres do kawy

Wybór ekspresu do kawy to nie jest prosta decyzja. Czasy, w których żyjemy bardzo nas rozpieszczają dostępnym asortymentem. Dlatego wybór ekspresu powinien być przemyślany… sprawdź jaki ekspres wybrać…Najważniejsze to znać się na tym, a może i nie?Każdy kawosz lubi dobrą kawę, ale nie każdy dobrą kawę potrafi przygotować. Jeśli nie masz doświadczenia to najdroższy ekspres kolbowy sam kawy nie zrobi. Dlatego ważne przy wyborze są twoje umiejętności. Dla zwykłego kowalskiego najlepszym wyborem może się okazać automatyczny ekspres ciśnieniowy. Aktualnie jest mnóstwo maszyn w przystępnej cenie. Dzięki automatowi masz pewność, że twoja kawa zawsze będzie w miarę smaczna i szybko przygotowana za pomocą jednego przycisku.

kliknij na obrazek, aby sprawdzić cenę.Doświadczenie kontra domowe lenistwoDoświadczony barista zawsze chętniej wybierze ekspres kolbowy z osobnym młynkiem, jest to na pewno droższe rozwiązanie,poza ekspresem i młynkiem będziemy potrzebowali również akcesoriów do przygotowania dobrej kawy. Te potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, w zależności od jakości i zachcianek.
Ale tutaj, gdy myślę o ekspresie kolbowym w moim domu, to wkrada mi się leń. Niestety obsługa takiego ekspresu to czas na przygotowanie ekspresu, kawy i na koniec posprzątanie wszystkiego. Dlatego mimo wszystko chyba wybrał bym automat a kolbowy traktował raczej jako hobby.

Domowy ekspres do kawy, dla najbardziej wymagających! kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej.


Ekspres do baruEkspres do baru czy kawiarni to musi być przemyślana decyzja, to nie jest tak, że każdy kelner czy barman potrafi zrobić dobrą kawę, nawet jeśli o tym zapewnia. Wiele razy spotkałem się z tym, że w mało prestiżowym miejscu znajdował się wypasiony ekspres… i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że nikt nie potrafił zrobić na nim dobrej kawy! Czasami trzeba się zastanowić, czy ja umiem robić dobrą kawę i mogę przekazać tę wiedzę dalej. W przypadku gdy Ty nie masz o tym pojęcia, a personel nigdy się z tego nie szkolił to lepiej jednak zakupić dobry automatyczny ekspres do kawy. Uwierz mi, kawa z tego ekspresu będzie o wiele lepsza niż ta z profesjonalnej maszyny obsługiwanej przez laika.

Gdy jednak się uparłeś na profesjonalny sprzęt to zadbaj o odpowiednie szkolenie swojej załogi. W internecie znajdziesz pełno kursów z parzenia kawy, ale jeśli chcesz to możesz odezwać się również do mnie i umówić takie szkolenie:)

Teraz gdy już wszystko wiesz, to odsyłam Cię tutaj – znajdziesz tam niesamowity wybór ekspresów do kawy!

Powodzenia w zakupie wymarzonej maszyny!